KPP Nowy Tomyśl

Najczęściej czytane

 1. Obchody Święta Policji w Nowotomyskiej Komendzie

  Dzień 24 lipca jest dniem szczególnym dla naszej formacji. To właśnie dziś przypada 101 rocznica powstania Polskiej Policji. Coroczne obchody to czas awansów i wyróżnień, ale przede wszystkim podziękowań za wzorowo pełniona służbę. Niestety, przez panujący stan epidemiczny tegoroczne obchody musiały odbyć się w wyjątkowych warunkach i zdecydowanie różnią się od tych z minionych lat.

 2. Obchody Święta Policji

  100 lat temu, 24 lipca 1919 r., Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Ustawę o Policji Państwowej. To data szczególna dla wszystkich policjantów i pracowników Policji - data święta polskiej Policji, a rok 2019 jest jubileuszowym - obchodzimy bowiem setną rocznicę powstania Policji Państwowej. W piątek 26 lipca br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyła się z tej okazji Uroczysta Zbiórka .

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. POŻEGNANIE KSIĘDZA KAPELANA

  Dnia 29 lipca br. w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, odbyło się uroczyste pożegnanie ks. kanonika Andrzeja Grabańskiego, który po 47 latach kapłaństwa odchodzi na zasłużoną emeryturę. Ośmioletni okres posługi kapłańskiej na rzecz funkcjonariuszy policji w Nowym Tomyślu, zostanie przez Nas wszystkich na zawsze zapamiętany.

 5. O krok od tragedii - policjanci uratowali młodego mężczyznę

  4 sierpnia mógł zakończyć się bardzo tragicznie, gdyby nie opanowanie i spokój dwójki policjantów z Komisariatu Policji w Opalenicy. Ich profesjonalizm doprowadził do uratowania życia młodego mężczyzny, który targnął się na swoje życie.

 6. ROAD SAFETY DAYS - DZIAŁANIA NA TERENIE POWIATU NOWOTOMYSKIEGO

  W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Do akcji włączyli się także nowotomyscy policjanci. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

 7. UWAGA OSTRZEGAMY PRZED OSZUSTAMI !!!

  W przeciągu kilku ostatnich dni doszło do kolejnych przypadków wyłudzeń na terenie naszego województwa. Tym razem oszuści obrali sobie metodę „na wypadek”. Nie dajmy się oszukać!

 8. NABÓR DO SŁUŻBY W POLICJI 2020 ROK

  Wszyscy, którzy myślą o wstąpienie w szeregi Policji, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naborem na 2020 rok

 9. UDAREMNIONA PRÓBA SAMOBÓJCZA

  Dzięki wnikliwości Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podkom. Tomasza Urbaniaka oraz podjęciu szybkich działań przez funkcjonariusza Komisariatu Policji w Zbąszyniu mł. asp. Artura Ratajczaka próba samobójcza 43 letniego mężczyzny zakończyła się fiaskiem.

 10. KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO... NAD WODĄ - FILM

  Policjanci z Grodziska Wielkopolskiego, Wolsztyna i Nowego Tomyśla rozpoczynają działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej poświęconej bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Z uwagi na zaistniałą sytuację związaną z panującą epidemią pojawił się pomysł na "porady on-line", aby każdy przed wyjazdem nad wodę wiedział jak wypocząć w sposób bezpieczny dla siebie i bliskich.