Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu
Strona główna
Aktualności
Opis regionu
Kierownictwo, jednostki podległe
Oficer Prasowy
Dzielnicowi KPP Nowy Tomyśl
Prewencja
Ruch Drogowy
Kryminalnym pisane piórem
Z życia jednostki
Policja radzi...
Policjanci po godzinach
Poszukiwani, Zaginieni
Skargi i wnioski
Filmy konkursowe
Komunikaty
Podziękowania
Ważne telefony
Ku przestrodze !!!
Historia nowotomyskiej policji
Bezdomni
NSZZ Policjantów
Analiza stanu bezpieczeństwa RD
Debaty społeczne
Realizacja wniosków z Debat
nnjpa
stop.a
apel1
mapka2_2.png
bip_logo
logo_nl
droginaszostke
knb.jpg
uzyjwyobrazni
dz.pl.baner170x85.animowany
itaka
Kara więzienia za zlekceważenie wyroku sądu? | Drukuj |
Autor: Przemysław Podleśny   
19.09.2013.

radiowoz_bokKara do 3 lat pozbawienia wolności za złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi 2 mieszkańcom powiatu nowotomyskiego w wieku 36 i 31 lat. Staną przed obliczem Sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.

 

 

 

Pierwszy z nieodpowiedzialnych mężczyzn został zatrzymany przez patrol policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w Bolewicach na ul. Leśnej. Mundurowi od razu skojarzyli, że właściciel tego samochodu ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Fakt ten został potwierdzony po sprawdzeniu 36-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego w policyjnym systemie.

Kilka godzin później w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Opalenicy trafił 31-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, który jechał przez centrum miasta Fiatem 126 p. Również dla tego mężczyzny prawomocny wyrok Sądu, zakazujący prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych nic nie znaczył.

Oboje odpowiedzą teraz przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Nowotomyska policja przypomina, że jazda samochodem lub rowerem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu stanowi przestępstwo z art. 244 k.k., które zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawca tego przestępstwa musi liczyć się z realną możliwością orzeczenia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo bez warunkowego zawieszenia jej wykonania.

Przy tym przestępstwie szczególne znaczenie ma dotychczasowy sposób życia sprawcy i jego warunki osobiste. Jednakże przede wszystkim ważne jest wykazanie, że był to incydentalny przypadek, podyktowany szczególnymi okolicznościami.

 

policjant 1

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »