Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu
Strona główna
Kierownictwo, jednostki podległe
Kontakt
Twój dzielnicowy
Oficer Prasowy
Prewencja
Ruch Drogowy
Wydarzenia kryminalne
Z życia jednostki
Komunikaty
NSZZ Policjantów
Analiza stanu bezpieczeństwa RD
Mapy zagrożeń
nnjpa
ludzie-to-nie-towar-jpg_18_10_2014_10_54
1-38483_g
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
Popularne
stop.a
apel1
mapka2_2.png
bip_logo
logo_nl
droginaszostke
uzyjwyobrazni
dz.pl.baner170x85.animowany
itaka
Wypadki drogowe | Drukuj |
Autor: Administrator   
28.10.2010.
dsc_0217Do dwóch wypadków drogowych doszło w miniony wtorek na drogach naszego powiatu. W Opalenicy kierujący hondą, 30-letni mieszkaniec gm. Opalenica potrącił na pasach 52-letnią kobietę. Zaledwie kilkadziesiąt minut później w Borui Nowej osobowy golf wypadł z drogi i koziołkował. Dwie kobiety z obrażeniami trafiły do szpitala. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności i przebieg obu wypadków. Apelujemy o rozwagę i ostrożność zwłaszcza w zbliżającym się okresie Wszystkich Świętych, kiedy natężenie ruchu jest dużo większe, niż zwykle.

Do pierwszego wypadku doszło kilka minut po 7 na ul. Farnej w Opalenicy. Z zebranych do tej pory informacji wynika, że kierujący osobową hondą, 30-letni mieszkaniec gm. Opalenica zjeżdżając ze skrzyżowania w ulicę Farną będąc na prostym już odcinku drogi potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 52-letnią mieszkankę gminy Opalenica. Przybyli na miejsce policjanci ujawnili przy hondzie zamarznięte szyby. Piesza ze złamaną nogą oraz obojczykiem trafiła do szpitala. Kierujący pojazdem oraz piesza byli trzeźwi.

 

Zaledwie kilkadziesiąt minut później w Borui Nowej kierująca osobowym volkswagenem 21-letnia mieszkanka gminy Rakoniewice, jadąc od strony miejscowości Jabłonna w kierunku Borui Kościelnej, po pokonaniu łuku drogi w prawo z niewyjaśnionych przyczyn straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, wypadła z drogi i koziołkowała. Rozpędzony pojazd zatrzymał się dopiero kilkanaście metrów od drogi w polu. Kobieta podróżowała sama. Z obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.Kierującej pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu wyjaśniają okoliczności i przebieg obu wypadków. 

 

Okres jesienno-zimowy to gwałtowne pogorszenie warunków na drogach, dlatego warto pamiętać o przygotowaniu samochodu do drogi. Bezpieczeństwo i mobilność podróżowania w tym okresie zapewnią prawidłowo dobrane opony zimowe. Na śniegu ogumienie letnie jest wręcz niebezpieczne, droga hamowania wzrasta około 2 razy w porównaniu z oponą zimową. To są argumenty, które powinien wziąć pod uwagę każdy kierowca, chcący dojechać bezpiecznie do celu, zwłaszcza w zbliżającym się okresie Wszystkich Świętych, kiedy liczba pojazdów na drogach będzie dużo większa, niż zwykle.

Nie zapominajmy, że zanim wsiądziemy do auta powinniśmy dokładnie oczyścić zamarznięte szyby. Niektórzy kierowcy ograniczają się do włączenia wycieraczek czy ryzykują jazdę przy zamarzniętych szybkach, ograniczając w ten sposób widoczność. Pamiętajmy źle przygotowany samochód do podróży zwiększa i to znacznie prawdopodobieństwo tragedii na drodze.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
komunikacja_pisemna_2 rozpatrywanie_sygnalow_obywatelskich_2
kmzb_wlkp
Policjant, który mi pomógł
dopalacze
migi
oszusci
Stop Agresji Drogowej
debaty społeczne
Racism. Say it. Fight it.
plakatfilmowy3
tourist
wyhamuj
informacje-z-odpraw.jpg

policjant
315
poradnia_tel_dla_osob_w_kryzysie
zielona_skrzynka  
twoj_dzielnicowy
pyrekpl
dobor1