Groźnie w Zbąszyniu - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Groźnie w Zbąszyniu

Data publikacji 03.01.2018

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w sylwestrowy wieczór w Zbąszyniu na ul. Przysiółki. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych aż 3 osoby trafiły z obrażeniami do szpitala w Nowym Tomyślu. Kolejny raz dał o sobie brak doświadczenia, gdyż sprawcą wypadku był 18-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Na szczęście życiu osób uczestniczących w zdarzeniu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Apelujemy o ostrożność i rozwagę!!

Wiele razy przekonywaliśmy się w naszej policyjnej pracy o tym, że noc sylwestrowa potrafi zaskoczyć i być okresem wzmożonej pracy. Tym razem rok 2017 zakończył się z hukiem. Niestety nie był to huk petard lecz poważny wypadek, do którego doszło około godziny 20:30 w Zbąszyniu na ul. Przysiółki. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe oraz grupę wypadkową z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Po przybyciu na miejsce mundurowi szybko ustalili przebieg wydarzeń. Okazało się, że sprawcą całego zdarzenia był młody i niedoświadczony kierowcaVW Golfa, który nie zachował należytych środków ostrożności podczas wyprzedzania pojazdu. Swoim zachowaniem doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku VW Passatem.

W zdarzeniu tym 3 osoby podróżujące VW Passatem zostały przewiezione do szpitala w Nowym Tomyślu, gdzie stwierdzono u nich liczne obrażenia. Między innymi były to: złamanie otwarte kości udowej, złamanie mostka czy wstrząśnienia mózgu.

18-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, sprawca wypadku, nie odniósł żadnych obrażeń. Był trzeźwy. Stracił również prawo jazdy, które całkiem niedawno dopiero uzyskał. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, który zadecyduje o dalszym losie młodego mężczyzny. Apelujemy o rozwagę.