1,5 promila za kółkiem forda - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

1,5 promila za kółkiem forda

Data publikacji 22.01.2018

Blisko 1,5 promila alkoholu miał 50-letni obywatel powiatu nowotomyskiego, zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej w Kuślinie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara 2 lat więzienia.

Policjanci nowotomyskiej drogówki, wczoraj około godziny 10 rano, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. Przyczyną kontroli był niecodzienny styl jazdy jego kierowcy, który wskazywał na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się chwilę później. Skontrolowany mężczyzna był kompletnie pijany. Nie potrafił utrzymać równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego blisko 1,5 promila. 50-latek stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się wyeliminować z drogi ogromne zagrożenie, jakim niewątpliwie są nietrzeźwi kierujący. Prowadzona odwieczna walka w końcu przynosi wymierne efekty, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszym powiecie.

 

Jednocześnie Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu apeluje do mieszkańców powiatu o to, aby nigdy nie dopuszczali nietrzeźwych kierowców do wsiadania za kierownicę ich pojazdów. Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo naszych bliskich oraz nas samych, gdyż nietrzeźwy kierowca jest ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia wszystkich uczestników ruchu drogowego.