Bezpieczny internet w Gimnazjum w Nowym Tomyślu - Prewencja Kryminalna - KPP Nowy Tomyśl

Prewencja Kryminalna

Bezpieczny internet w Gimnazjum w Nowym Tomyślu

  20140306_080606596_ios_kopiowaniePolicjantka z nowotomyskiej komendy spotkała się z młodzieżą z gimnazjum w Nowym Tomyślu. Podczas zajęć razem z W-ce Dyrektorem Dariuszem Stacheckim oraz Psychologiem Szkolnym Tomaszem Raginia rozmawiali z uczniami o niebezpieczeństwach jakie mogą czyhać w sieci na nastoletnich użytkowników internetu.

 

W dzisiejszych czasach internet jest sposobem pozyskiwania wiedzy, metodą komunikowania się, atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego przez młodzież szkolną. Informacje pozyskane w ten sposób mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój młodego człowieka. Jednak korzystanie z internetu w nieograniczony sposób niesie ze sobą pewne zagrożenia. Dlatego, też chcąc ustrzec młodzież przed tymi właśnie niebezpieczeństwami, w Gimnazjum im. Feliksa Szołderskiego w Nowym Tomyślu W-ce Dyrektor Dariusz Stachecki, Pedagog Szkolny Tomasz Raginia oraz sierż. szt. Anna Urbaniak przeprowadzili spotkanie.  Podczas wykładu propagowali zasady bezpiecznego korzystania z sieci oraz przekazali uczniom szereg wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. Zdefiniowali także pojęcie „cyberprzemocy’ oraz uświadomili młodzieży jakie konsekwencje karne można zastosować wobec osoby, która się jej dopuszcza.

W trakcie wykładów uczniowie dowiedzieli się, że nie należy podawać w internecie prawdziwego imienia i nazwiska oraz adresu czy innych poufnych danych. Korespondując należy posługiwać się nickiem, czy internetową ksywką, bo nigdy nie mamy pewności z kim naprawdę rozmawiamy, a nadmierne zaufanie wobec osób poznawanych w sieci, może mieć czasami tragiczne skutki.

Mówiąc o karnych konsekwencjach „cyberprzemocy” mundurowi zwracali uwagę, że granica między nieudanym żartem, czy głupim dowcipem, a groźbą karalną jest bardzo cienka. Pamiętać należy, że groźby karalne i nękanie są przestępstwami, za które grożą surowe kary. Zdarza się, że młodzi ludzie nieświadomie przekraczają tę cienką granicę, popadając w konflikt z prawem.

 

{galeria}Bezpieczny internet w gimnazjum w nowym tomyslu{/galeria}

Autor zdjęć: Gimnazjum im. F. Szołderskiego w Nowym Tomyślu