Wielkie malowanie przy policyjnej bramie - Prewencja Kryminalna - KPP Nowy Tomyśl

Prewencja Kryminalna

Wielkie malowanie przy policyjnej bramie

dsc05463_kopiowanieW dniu 22 lipca nowotomyscy policjanci wspólnie z Nowotomyskim Ośrodkiem Kultury zorganizowali wzorem lat ubiegłych akcję "Malowanie przy policyjnej bramie". To wydarzenie rok rocznie cieszy się dużą frekwencją wśród najmłodszych i tych trochę starszych mieszkańców naszego miasta. Dzieci z opiekunami tłumnie odwiedziły budynek KPP.

 

 

 

Dzień 22 lipca był dniem szczególnym ponieważ policjanci wspólnie z Nowotomyskim Ośrodkiem Kultury zorganizowali po raz kolejny akcję "Malowanie przy policyjnej bramie". W minioną środę siedzibę nowotomyskiej jednostki tłumnie odwiedzili najmłodsi mieszkańcy naszego miasta wraz z opiekunami i pracownikami NOK-u, a także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Tomyślu.

Tego dnia prawie wszystkie pomieszczenia Komendy stały przed zwiedzającymi otworem. Funkcjonariusze opowiadali o swojej pracy, prezentując wyposażenie jakie potrzebne jest im w służbie. Dzieci miały możliwość usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, zobaczyć jak funkcjonuje monitoring miejski, czy też zrobić sobie odciski palców. Jedną z największych atrakcji było zwiedzanie policyjnego "aresztu", czyli pomieszczenia dla osób zatrzymanych mieszczącego się w nowotomyskiej KPP.

Po zwiedzaniu budynku Komendy i zapoznaniu się z codzienną pracą funkcjonariuszy dzieci miały za zadanie namalowanie najatrakcyjniejszej rzeczy, która spodobała im się podczas wycieczki - tu królowały radiowozy.

Nowotomyscy policjanci dziękują pracownikom NOK-u za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia a wszystkim dzieciom i ich opiekunom za uczestnictwo w tegorocznej akcji.

 

 {galeria}MALOWANIE PRZY POLICYJNEJ BRAMIE/2015/{/galeria}