Dzieci obiegły komendę - Prewencja Kryminalna - KPP Nowy Tomyśl

Prewencja Kryminalna

Dzieci obiegły komendę

dsc_0143_kopiowanie

 

Nowotomyscy policjanci mieli przesympatycznych gości. Podejrzeć ich pracę „od kuchni” przyszła grupa dzieci z Zespołu Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnego w Bukowcu. Pierwszoklasiści mieli okazje wsiąść do radiowozu, porozmawiać z dyżurnym jednostki, usiąść ze sterami monitoringu. W trakcie spotkania nie zabrakło również rad bezpiecznego zachowania na drodze.

 

 

Podczas wycieczki pierwszoklasiści mogli dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba policjantów poszczególnych wydziałów. Na początek odwiedziły stanowisko monitoringu. Tam na czterech ekranach miały okazję zobaczyć miasto z obiektywu, rozmieszczonych w różnych miejscach Nowego Tomyśla, kamer.

Następnie wycieczka przesunęła się na salę narad. Tam dzieci dowiedziały się czym tak naprawdę zajmuje się technik kryminalistyki.  To miejsce uczniowie opuścili z niecodzienną pamiątką, własnymi odciskami palców, które chętnie odciskały na specjalnie przygotowanym do tego celu policyjnym druku.

Kolejnym miejscem, skąd maluchom trudno był wyjść to stanowisko dyżurnego, gdzie przyglądały się, jak przyjmuje on zgłoszenia i kieruje patrole policyjne w miejsca, gdzie były one potrzebne.

Wiele radości wzbudził także pokaz sprzętu policyjnego, wśród którego największą popularnością cieszył się radiowóz. Dzieciaki dosłownie go oblegały.

Na zakończenie mł. asp. Anna Urbaniak wspólnie z sierż. Pyrkiem przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie pokonać przejście dla pieszych, o czym należy pamiętać podczas podróżowania samochodem, czy jadąc rowerem oraz co zrobić aby być widocznym na drodze.

Ta wizyta zapewne będzie dla dzieci jeszcze długo tematem ich rozmów i opowiadań w domach i na podwórku, zaś wspólne zdjęcie z sierż. PYRKIEM na pewno będzie ozdobą niejednego albumu.

{galeria}programy prewencyjne/szkola bukowiec/1klasa{/galeria}